Изключително много ни изненадаха стотиците хора, които донесоха наистина огромно количество дрехи.“ – споделя Десислава Стефанова, председател на клуб ДАР. – „Варненци са много активни, но получаваме по куриер и много пакети от други населени места. Готовността на хората да помогнат е силно мотивираща и затова няколко пъти удължаваме срока на кампанията. Справяме се с невероятно количество дрехи, което първо зае целия офис на Студентски съвет, а след това – и специалното помещение, което ни беше предоставено от ръководството на университета. Трудно е да преброя транспортните курсове, които доброволците направиха, за да достигнат даренията до тези, за които е акцията. Някои от местата, които посетихме са в общините Горни чифлик, Долни Чифлик, Дъбравино в Община Аврен и др. Уточняваме в момента с местни институции следващите места. Със сигурност ще отидем в Община Провадия, в с. Оброчище... Всяка среща по време на тази кампания, добротата на хората, които искат да помогнат и радостта на дарените ни докоснаха изключително силно, трудно е да опиша това преживяване.“

И както често се случва, инициативата постепенно увлича все повече хора и носи нови идеи. От шивашка фирма дариха нови дрехи - костюми и ризи, и Студентският съвет при ТУ – Варна реши да организира специална кампания през пролетта на 2019 година и те да бъдат дарени на абитуриенти и студенти от семейства в неравностойно положение.

Кампанията може да се следи във фейсбук на страницата на Студентски клуб ДАР - ТУ – Варна

Източник: http://www2.tu-varna.bg/tu-varna/index.php/novini/1124-30